Segítsen a webhely fejlesztésében, megosztva a cikket a barátokkal!

A legjobb lengyel biatlonos, Monika Hojnisz-Staręga (29) a lengyel bajnokság két aranyéremmel zárta az olimpia előtti szezont. A Duszniki-Zdrój útvonalon a 12,5 km-es hosszútávon és a 7,5 km-es sprintben diadalmaskodott. Nem jelent meg a vasárnapi versenyen a közös rajtból (szintén 12,5 km)

A sprintversenyben Hojnisz 27 másodperccel előzte meg Anna Mąkát és 47 másodperccel Joanna Jakiełát. Mindannyian 10 lövést hibáztak eddig. A katasztrofális lövöldözést azonban a lengyelországi 2. számú biatlonista, Kamila Żuk fenntartotta. Még ötször hibázott, akárcsak előző nap hosszú távon. Ezúttal azonban minden második felvételen "dobozt" jelentett. Kamila a 6. helyen zárta a versenyt.

Hojnisz és Żuk távollétében Mąka Anna (BKS WP Kościelisko) nyerte a közös indulást

Hojnisz Monika számára újabb szezon zárul dobogós helyezés nélkül a legmagasabb helyezés esetén. A világkupa-versenyeken elért eredményeinek csúcsa az oberhofi üldözési verseny 6. helye (idén januárban), valamint a világbajnokságon - a váltóverseny 6. helye. Bár Chorzów lakója aranyérmet szerzett a sprint Európa-bajnokságon, ennek a versenynek van másodlagos szereposztása.

A férfi sprintet Andrzej Nędza-Kubiniec nyerte 12 másodperccel a junior világbajnoki érmes Jan Guńka előtt. Az egyetlen érmet, aranyérmet az elméletileg legjobb lengyel biatlonista, Grzegorz Guzik szerezte meg az országos bajnokságon. 20-án négy kihagyott lövés ellenére megnyerte a versenyt a 15 km-es közös rajtból