Segítsen a webhely fejlesztésében, megosztva a cikket a barátokkal!

Múlt hétvégén a 2015-ös szezonban a Runmageddon sorozat utolsó két kiadása a Gliwice-i KWK Sośnica bánya kupacaiban zajlott. Legalább 2 versenyt teljesítettek, részt vettek a Runmageddon Liga nagydöntőjében. Nagyon érdekes és igényes akadálypálya várt mindenkit, melynek teljesítése igazi kihívás volt minden résztvevő számára! A következő Runmageddon szezon november 7-én kezdődik a poznańi Wola Hippodrome-ban.

Október 24-én és 25-én a gliwicei bányadombokat birtokba vették többek között a rajongók sáron futni, vízben gázolni, gubancok és mászófalak alatt kúszni. Az extrém akadálypályával elsőként a Runmageddon Rekrut résztvevői álltak szemben, amely egy 6 kilométeres útvonalon, 30 különböző akadállyal zajlott. A célba éréshez többek között le kellett győzni autóroncsok, vasúti vagonok, meredek kupacok, valamint egy „Tesla” nevű, mindent eláruló akadály, ami árammal sokkolta a játékosokat! Az útvonalon rendkívül nehezek voltak a körülmények a verseny előtti napon zuhogó eső miatt is, amely sárossá tette az utat. Hogy milyen nehéz egy ilyen felületen futni, azt legjobban az bizonyítja, hogy vagy tucatnyi résztvevőnek már az első 100 méteren meg kellett keresnie a cipőjét, és volt, aki az útvonalon elvesztette a cipőjét, és célba ért. . mezítláb!

Ilyen körülmények között a Recruit útvonal leggyorsabb versenyzőjeVolodimir Khomenkovarsói volt, aki 6 kilométer után 00:52:11 alatt ért célba. A leggyorsabb nőIzabela Ślubuchvolt Skoczów-ból, aki 00:59:29-et vett igénybe, hogy megbirkózzon egy nagy kihívással. A csapatbesorolásban a Dąbrowa GórniczaCFO eXtreme teamcsapat volt a legjobb a csapatbesorolásban. A legnépesebb csapatot azonban a házigazdák - Night Runners Śląsk - képviselői képviselték, melynek színeiben 152-en indultak útnak

A Runmageddon Liga nagydöntője

A vasárnapi verseny a legjobbak legjobbjainak és a legkeményebbeknek volt fenntartva, akik a Runmageddon Liga nagydöntőjében futottak be. Ezen a versenyen azon versenyzők indulási joga volt, akik a szezon során legalább 5 pontot szereztek, így mindena Runmageddon legalább két kiadása. Közel 500-an álltak a rajtvonalhoz, akik a 2015-ös szezon legjobb Runmageddon játékosa címért küzdöttek a 10 kilométeres útvonalon, több mint 50 akadály várt rájuk, többek között Egy 60 méteres csúszda és egy Indiana Jones XXL akadály, amit csak kötéllel kellett átkelni a túloldalra. Nagy vonzerőt és felejthetetlen élményt jelentett a résztvevőknek, hogy az útvonal egy részét egy 150 méter hosszú vonattal, ún. zip-vonalon keresztül. Az utolsó akadályt a Runmageddon nagydöntőjének útvonalán az amerikai futball-válogatott, az AZS Silesia Rebels Katowice játékosai jelentették.

A Grand Final győztesei, így a 2015-ös szezon legjobb Runmageddon versenyzőiGrzegorz SzczechlaésMagdalena Szulclettek, akik 1:26:28-nál, illetve 1:44:49-nél vették át. Kiemelendő, hogy a szombati Recruitban Szulc Magdaléna második lett, és ezen a rajt alkalmával súlyos kézsérülést szenvedett. Ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy megnyerje a döntőt.

"Gratulálunk! Ringáztál! Megaigényes útvonal: csövekben kúszás, elektromos akadály, hegymászás, merülés a jégben - ó, ez történt! Te pedig bátran és elszántan célba értél. Menő! Szeretünk nézni, ahogy elázott a sár, ami alól csak a fogaid vigyorognak mosolyogva! Köszönöm ezeket az érzelmeket. Ön motivál bennünket, hogy továbbra is kellemessé tegyük életét Lengyelország-szerte. Ami a vasárnapi Runmageddon döntőt illeti, ennek a sorozatnak az útvonalát nem sikerült 10 km-re és 55 akadályra vágni. Próbáltuk, próbáltuk, de kiderült, hogy nem lehet! Magamra vállalom - csak őrülteket választok a Runmageddon csapatába, így eléggé megszelídíteni őket ahhoz, hogy túlélje az eseményt, nagy kihívás. Gratulálunk a nyerteseknek és mindenkinek, aki úgy döntött, hogy ma szembesül saját gyengeségeivel. A 2015-ös szezont a Runmageddon sziléziai kiadásával zártuk, de ez nem jelenti azt, hogy az idei extrém futásnak itt a vége! Már ma szeretettel meghívlak Poznańba, ahol november 7-én a Wola Hippodrome-on a Runmageddon, a Recruit változattal, egy újabb akadályfutási szezont nyit meg” – mondta Jaro Bieniecki, a Runmageddon elnöke.

Runmageddon Games

A Runmageddon eseményekkel párhuzamosan a Runmageddon Games versenyén 200 méteres akadálypályán rendeztek versenyt. A pálya 10 akadálya között volt többek között magas falak, billenő gumik, homokkal teli vödrök és kötelek. Ezután a versenyzők egyszerre indultakelőkészített pályák, versenyezve az idővel és a közelben futó ellenféllel. A tét nagy volt, mivel a nyertesek nyereményalapja 2000 PLN volt.

>>>Nézze meg a videót a Runmageddonból Gliwicében

Fontos

A következő Runmageddon verseny november 7-én lesz a poznańi Wola Hippodrome-ban. Ott, Wielkopolskában először avatják az akadályfutások új szezonját a Recruit változattal. November 14-én, szintén először, ezúttal a mazúriai Giżyckóban rendezik meg a Runmageddon Games döntőjét. A legjobbak közül a legjobbak döntőjének döntője 10 000 PLN feletti nyereményalappal.